ریاضی برای همه - آرشیو 1399/11

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 55
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 54
» بازديد سال : 1
» بازديد کل : 54
» اعضا : 0
» مطالب : 8

ریاضی یازدهم ارزان


تاریخ انتشار پست : 1399/11/25 بازدید : 3


استفاده از عوامل تعیین کننده برای یافتن معکوس ها 20 دقیقه من به دانش آموزان اطلاع می دهم که چندین کاربرد برای تعیین کننده ها خواهیم دید ، اولین مورد یافتن معکوس ضرب است. من یک قاعده برای پیدا کردن معکوس ماتریس با استفاده از Determinant به دانش آموزان می دهم. ما در مورد آنچه که قانون بیان می کند بحث می کنیم خصوصاً آنچه در ماتریس قانون بیان می شود. من واقف هستم و به این واقعیت توجه دارم که درک چگونگی تغییر علائم در مورب اصلی و چگونگی روشن شدن اصطلاحات روی مورب کوچک حتی گاهی هنگام مشاهده نت ، گیج کننده است. بعد ، من از دانش آموزان می خواهم که عکس یک ماتریس را پیدا کنند. برای تأیید معکوس ، از ماشین حساب های نمودار استفاده می کنیم. این کار را می توان به 2 روش مختلف انجام داد. اولین مورد قرار دادن ماتریس اصلی در ماشین حساب و استفاده از کلید معکوس است. دیگر این که ماتریس اصلی را با ماتریس معکوس پیدا شده ضرب کنیم. من روش دوم را ترجیح می دهم ریاضی یازدهم 

ریاضی یازدهم ارزان 

، زیرا دانش آموزان می بینند که چگونه معادله اصلی با نتایج معکوس آن در ماتریس هویت ضرب می شود. من اکنون بیانیه ای را که در برخی از کتابها وجود دارد ، ارسال می کنم و از دانشجویان می خواهم که درباره این مسئله فکر کنند.

 

sina ghs Profile (microsoft.com)

دسته : ,
برچست ها :

آنچه دانش آموزان ریاضی یازدهم باید بدانند


تاریخ انتشار پست : 1399/11/25 بازدید : 8

وقتی دانشجویان کار می کنند ، من در اتاق حرکت می کنم و س questionsالاتی از این قبیل را می پرسم: چرا خاصیت جابجایی برای ماتریس کار نمی کند؟ آیا می توانیم بعضی اوقات ماتریس ها را عوض کنیم و نتیجه بگیریم؟ آیا نتیجه همان خواهد بود؟ بعد از اینکه دانش آموزان حدود 15 دقیقه روی ویژگی های ماتریس کار کردند ، کلاس دوباره جمع می شود تا درباره آنچه کشف کرده اند بحث کند. ما می توانیم سه ویژگی اول را به سرعت پوشش دهیم. ویژگی های هویت مقاومت ریاضی یازدهم کمی بیشتری ایجاد می کنند. هنگامی که ما در مورد هویت افزودنی بحث می کنیم ، از دانش آموزانم می پرسم "ماتریس هویت چگونه به نظر می رسد؟" دانش آموزان به طور کلی می گویند ، "همه عناصر صفر هستند ، و از بعد همان ماتریس اصلی است." من پاسخ می دهم ، "فکر می کنید ریاضیدانان چه ماتریسی می نامند که همه آن صفر باشد؟" دانش آموزان اغلب تصور می کنند جواب واضح جواب می دهد. آنها خواهند گفت ، "ماتریس صفر". من پاسخ خواهم داد ، "درست است ، ریاضیدانان واقعاً با نام خلاق هستند ، نه؟"

آنچه دانش آموزان ریاضی یازدهم باید بدانند

وقتی به معکوس ضرب می رسیم ، دانش آموزان به راهنمایی بیشتری در مورد چگونگی تعیین نوع ماتریس هایی که دارای عکس هستند و نحوه ساخت ماتریس هویت نیاز دارند. برخی از سوالات راهنما عبارتند از: برای تأیید معکوس ما باید بتوانیم ماتریس ها را تغییر دهیم و همچنان محصولی دریافت کنیم. چه نوع ماتریس هایی را می توان تغییر داد و محصولی دریافت کرد؟ چه چیزی در مورد ماتریس هویت 2X2 مشاهده می کنید. به نظر شما چگونه می توان این مورد را گسترش داد تا ماتریس هویت 3X3 یا 4X4 بدست آورد؟ در پایان این بحث ، دانشجویان معمولاً می بینند که شما به یک ماتریس مربع با مورب اصلی "1" و عناصر باقی مانده همه "0" نیاز دارید. پذیرفته شده است ، اما شاید هنوز ایده راحتی برای کار برای بیشتر دانشجویان من نباشد.


https://issuu.com/s1a2n3a4?issuu_product=header&issuu_subproduct=publisher-home&issuu_context=link&issuu_cta=profile
دسته : ,
برچست ها :

آنچه در رابطه با ریاضی یازدهم باید بدانیم


تاریخ انتشار پست : 1399/11/25 بازدید : 4

کشف خصوصیات ماتریس ها

20 دقیقه

پس از فعالیت قبلی ، دانش آموزان می فهمند که بعضی از کارهایی که ریاضی یازدهم همیشه روی اعداد واقعی کار می کنند ، همیشه با ماتریس امکان پذیر نیست. من به آنها اطلاع دادم كه این مربوط به برخی از خصوصیاتی است كه آنها برای اعداد واقعی آموخته اند.

آنچه در رابطه با ریاضی یازدهم باید بدانیم 

فعالیت بعدی ما به دانش آموزان کمک خواهد کرد تا دریابند که چه خصوصیاتی برای ماتریس ها درست است. این وظیفه در منبع ، Matrices Properties گنجانده شده است. برای این فعالیت ، من از دانش آموزان می خواهم که به صورت گروهی کار کنند و من به دانشجویان جهت استفاده از ماشین حساب برای انجام عملیات ماتریس دستور می دهم. اینکه بتوانید ماتریس ها را با نام خود وارد کنید و سپس محاسبات را انجام دهید ، به دانش آموزان کمک می کند تا این فعالیت را در یک زمان کارآمد انجام دهند. در این حالت ، استفاده م theثر از زمان به دانشجویان کمک می کند تا روی خصوصیات تمرکز کنند نه محاسبه.https://11grademath.splashthat.com/

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد